www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
Wszystkie beta testy Counter-Strike od 1.0 do 7.1 !
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 12:36 am    Temat postu: Wszystkie beta testy Counter-Strike od 1.0 do 7.1 ! Odpowiedz z cytatem

Witam!

O to zbiór wszystkich beta testów Counter-Strike i informacji, zrobione przez Rurko
Do ich działania potrzebny jest Half-Life, więcej informacji znajdziecie na dole.

Beta 1.0 – 19 June 1999
Beta 2.0 – 13 August 1999
Beta 3.0 – 14 September 1999
Beta 4.0 – 5 November 1999
Beta 5.0 – 23 December 1999
Beta 6.0 – 10 March 2000
Beta 7.0 – 26 August 2000

Wszystkie pliki + oficjalne wersje znajdują sie tutaj :

Kod:
http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=98372&start=60

Pliki zostały wrzucone na FTP Counter-Strike.pl przez JoleKK


Retro Counter-Strike jest to modyfikacja pomieszana ze wszystkimi beta wersjami cs. Zmieszanie dźwięków broni, modeli oraz map. Ściągniecie instalkę ze strony twórców, do jej działania potrzebny jest Half-Life oczywiscie pod steam:

Kod:
http://www.ausgamers.com/files/details/html/2984


CS 2.0 trzeba odpalić małym trikiem. Wejść w "Ustaw datę/godzinę" w systemie i ustawić datę na 1998, żeby można było odpalić instalkę.
Najprawdopodobniej CS beta 1.0 nie istnieje, w notatniku mój kolega odkrył, że jest to CS beta 1.1
CS beta 1.0(1.1) - 6.1 działają tylko na Half-Life wersja 1.0.0.5-1.0.0.6, nie działają na wersji która obsługuje Counter-Strike 1.0-1.5. Jedyne wersje działające pod Half-Life generacja tą która została wydana w Polsce są: CS beta 6.5, 7.0, 7.1
W sprawie botów nie do końca jest wiadomo, od wersji 6.5 - 7.1 podboty 2.5 działają normalnie ale do starszych wersji już nie. Bardzo dawno ktoś dał filmik na którym gra z Podbotami na wersji 6.1 ale nie wiadomo jak (Nie udostępnił informacji w komentarzu).

Teraz będzie sprawa, którą trzeba opisać. Jak wiadomo Counter-Strike jest to gra legenda, a upewnić się można tym, że serwery do CS beta nadal działają i ma rzeszę swoich fanów ! (Takich jak Ja :>)

Serwery:

CS beta 5.2
Aktualnie jest jeden ale nie mam IP

CS beta 6.1
88.198.134.210:27015 (Germany)

Żeby móc grać na tych serwerach trzeba zmienić nazwy folderów counter-strike z cstrike na: "cstrk61"/ "cstrk52" (52 do cs beta 5.2, 61 do cs beta 6.1) Gdy będziemy chcieli wejść do zakładki z serverami i włączy się komunikat o logowaniu klienta do WON to trzeba poczekać 60 sec. by pojawiła się lista.

Z czasem dodam inne ciekawe instalki na temat starego CS'a
W razie problemów, proszę pisać do mnie na PW.
Nie pozwalam kopiować linków na inne fora!

Ciekawostki i Info:

W wersji 1.0 beta bardzo dobrym rozwiązaniem jest noktowizor w G3SG1 (Auto Campa terro) i AWP, który pomagał rozjaśnić nieco pole do strzału, ponieważ mapy były bardzo ciemne. Ekwipunek CT i Terro był taki sam, jedna i druga drużyna mogła kupować M4 i G3SG1 i to zaliczam na plus, jest to jedyna wersja w której gracze z obydwu drużyn mogli kupować ten sam ekwipunek.
Jeżeli któryś gracz zostanie zabity wypada z niego nie tylko broń z której strzelał przed śmiercią, ale także cały jego plecak (Granaty, inne bronie).
M4 w wersji 1.0 beta posiadał celownik taki jak w CS 1.6 ma Steyr AUG, czy Sig 552. W wersji 2.0 - 6.1 oprócz tego super celownika z przybliżeniem M4 dostało tłumik którego nie można było zdjąć.




Wersja 2.0 wniosła desert eagle i AK-47 :) oraz Sig SG-552 Commando

W wersji 3.0 zniknęła tabelka ze statystykami i dużo osób przestała grać w cs'a.

Wersja 4.0 była chyba najbardziej ceniona, bo dodawała chyba maksimum tego czego brakowało :] dodali mapy de_ oczywiście musiała być paka, która mogła być plantowana w każdym miejscu na mapie! Wiec gracze mieli możliwość taktycznego wyeliminowania przeciwników, albo zwyczajnie zaplantować na BS'ach.




W zasadzie CS dość znacznie się pokazał w wersji 5.2 można powiedzieć że jest to pierwsza wersja na której opiera się taktykę i zgranie, stał się bardziej realistyczny. Wersja 6.1 i późniejsze patche dodawały więcej tego samego, aż do dzisiejszego 1.6 gdzie grę opiera się przede wszystkim na taktyce i zgraniu.

Wersje 6.5 do 7.1 to wprowadzenie zmian by zrównoważyć obie drużyny, zmieniono w M4A1 stały tłumik na odkręcany (I tak zostało do końca, CS 6.5 -> 1.6 officjal) a kolimator (celownik) usunięto, ponieważ CT miało za dużo broni z celownikami.

Steyr Scout w wersji beta przebijał 3 ściany.

Desert Eagle we wczesnych wersjach beta był bardzo wolny i niecelny, ale za to jego siła była ogromna i zabijał jednym strzałem w klatkę piersiową.

USP miało na stałe przyczepione tłumik (Można też to zobaczyć jak się rzuci USP na ziemie w CS'ie 1.6 albo jak gracze go trzymają :>) tak samo było z M4A1.

Granat oślepiający, także ogłuszał pomysł z tym powrócił dopiero w CS:S.

Grant HE po wybuchu rozrzucał odłamki, które miały siłę zbliżoną do glocka (1 odłamek, a rozrzucał ok. 4 odłamków)

Granatem można było rzucić w ciało przeciwnika zadając mu obrażenia albo go zabić. Pomysł przywrócono dopiero w CS:S, oraz dodano to do RealMod.

Najstarsze mapy w CS 1.6 które przetrwały: cs_siege (2 mapa która została zrobiona do CS'a), cs_italy.

Wygląd menu w CS'ie zmieniano wiele razy, polecam zobaczyć je wszystkie o to przykład wyglądu menu z wersji 7.1:



Na jednym ze zlotów najlepszych modyfikacji do Half-Life, który zorganizowały Valve i Sierra pojawił się Cliffe i Gooseman ze swoim Counter-Strike. Gra tak zachwyciła, że od razu zaproponowali twórcą wydania ich officjalnie jako darmowy dodatek do gry Half-Life. Taką możliwości dostały tylko 2 modyfikacje, właśnie Counter-Strike i Gunman Chronicles (Druga została wydana oddzielnie)

Podczas prac nad officjalnym 1.0 pominięto kilka osób co stworzyły Counter-Strike od podstaw są to: Viper-X i Leon. Wymieniono tylko głównych pomysłodawców: Cliffe i Gooseman.

Mapy nie stworzyli twórcy samej modyfikacji, zrobili je fani, żeby im pomóc.

W czasopiśmie dla graczy CD-Action nasz Counter-Strike (W wersji 7.1 beta i 1.0 officjal) Otrzymał ocenę 9+ ze znakiem jakości!

Linki:

http://betastrike.order-of-phalanx.net/home/ - Niemiecka strona z informacjami i plikami na temat CS beta.

Zrobione przez Rurko Dla: http://www.counter-strike.pl/


Ostatnio zmieniony przez Rurko dnia Wto Paź 25, 2011 1:57 pm, w całości zmieniany 46 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Google
Reklama




PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 12:36 am    Temat postu:

Powrót do góry
sunseth
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2008

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna by przykleic

Ostatnio zmieniony przez sunseth dnia Czw Lip 31, 2008 7:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 17 Kwi 2007
Klan: nolife'y

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to nielegalne ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest nie legalne 8) te bety były dostępne dla każdego kto posiada Half-Life. Ja HL'a nie umieszczam z wiadomych powodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze, że poszedłeś w moje ślady:P
oczywiście można przykleić! ale może zamieścimy to w jednym temacie z moimi wersjami i dopiszemy, że to Twoja robota!? jak chcesz... gdybyś się zdecydował napisz PW, myślę, że tak byłoby najwygodniej:D
pozdro i GJ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KhazarOne
Moderator
Moderator


Dołączył: 17 Kwi 2007

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ dokładnie
_________________
www.Counter-Strike.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ahh... Niby można zrobić jeden temat z tego "Wszystkie wersje CS'a" albo coś w tym stylu ale mnie nie będzie widać (buu) :)

To zależy od KhazarOne ja jednak pozostanę przy oddzielnym, ale jak ma jakiś fajny pomysł to niech pomyśli i zrobi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KhazarOne
Moderator
Moderator


Dołączył: 17 Kwi 2007

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będę miał chwilkę wieczorkiem to ogarnę, zrobimy tak, że będzie cacy
_________________
www.Counter-Strike.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JoleKK
Administrator
Administrator


Dołączył: 16 Paź 2001
Klan: [TOP]

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie tylko zastanawiam, jak zdowngradowac HL'a zeby zainstalowac starsze wersje, ta ktora mam jest juz spaczowana do ktorejs wersji. Ma ktos pomysl?
_________________
Non mollare mai!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem jest to wszystko w tym parszywym client.dll i w nowym kodzie co wprowadzili.Kiwanie na boki podczas chodzenia w lewo i prawo.

Wersja HL'a co działa na XP i ma możliwość włączenia wersji beta od 1.0 - 6.1 jest 1006

Sprawdzone. Grane na serwerach i lan.

I jeszcze jedno, już jedna osoba próbowała przenieść bete 6.1 na HL steam, ale wyszło na to że się nie da i zakończył projekt dając tylko 6.6 i 7.1 (Które wiadomo, można bez problemu nawet z WON przenieść, ponieważ zawiera odpowiedni kod)

Edit: Dodałem retro cs'a możecie przeczytać w pierwszym poście co to jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ups_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2008

PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo, zaraz zassam, czekam na kolejne linki;]

PS. Skad to masz?

Podasz mi przykładowe strony?


Ostatnio zmieniony przez ups_ dnia Nie Sie 03, 2008 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trochę o cs beta będzie (Mój kolega pracuje nad kilkoma rzeczami)

Ostatnio nawet wrzuciłem mp5 z cs beta 1.0 ale admini fpsbanana usunęli, że niby coś takiego już tam jest... sprawdziłem i napisałem do tego admina wiadomość, że się pomylił ale nie odpisał.

ups wierz mi, Niemcy mają wszystko na temat cs'a :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KhazarOne
Moderator
Moderator


Dołączył: 17 Kwi 2007

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykleiłem jako osobny, proszę o posty wyłącznie na temat!
_________________
www.Counter-Strike.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ups_
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2008

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mam steama, to gdzie mam zainstalować?

To skąd wziasc Half Life?


Ostatnio zmieniony przez ups_ dnia Pon Sie 04, 2008 11:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rurko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2007

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 4:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz posiadać starego Half-Life jeszcze przedsteamowego, angielska wersja z roku 1999 (v. 1006)

Jeżeli Ci chodzi o te z DB mods to jest potrzebny Half-Life Anthology.

Bez Half-Life nic nie pójdzie więc jak dobrze mieć tą grę i wiedzieć, że CS to tylko modyfikacja :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury