www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
sieć domowa livebox tp
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:21 am    Temat postu: sieć domowa livebox tp Odpowiedz z cytatem

Cześć,
generalnie mam już wszystko podłączone, livebox działa, internet mam wpięty przez wifi pod usb. Sprawa tyczy się podłączenia internetu pod laptop - mam osobną kartę wifi, modem wykrywa, 'niby' jestem połączony z siecią, jednak jak netu nie było, tak nie ma. Co może być nie tak? Próbowałem grzebać w opcjach sieci ale konkretnie nic nie wynalazłem. Ma/miał ktoś podobną sytuację i mógłby cokolwiek napisać co robić? Z góry dzięki za pomoc.

PS. Proszę tymczasowo nie usuwać tematu z offtopa, chciałbym poznać przynajmniej 5 pierwszych odpowiedzi :}
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:21 am    Temat postu:

Powrót do góry
dhex
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2003

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne co robisz to albo nowy modul wifi albo idziesz po nowego "pena" do tepsy, wklepujesz mac modulu do liveboxa i tyle. jak masz viste na lapku to dla modulu tpsa bedziesz musial sciagac stery z neta (chyba ze nagle uaktualnili swoje pro cd... )
_________________

peace.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SpoT4FUn
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2004

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j.w neta z liveboxa mozesz odbierac tlyko przez ich karte sieciową.


tepsa znowu irytuje swoich uzytkowinkow..
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Skype
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zal....

a taki pen to rozumiem ze za opłatą? Aha, reklamowana tv rowniez nie dziala, w ogole nie wiadomo kiedy będzie aktywowana, ale najwazniejsze ze w reklamie wyglada wszystko ładnie pieknie.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dhex
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2003

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok 45 zl za pena i tyle. najlepiej wejdz na www tpsa i tam powinno byc podane w cenniku...
_________________

peace.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie będzie kolidować przy połączeniu? Narazie jest taka sytuacja, że ja korzystam z tego pena, ale w innym pokoju stoi komp który podpięty jest jeszcze pod stary modem (kable) i jednoczesne połączenie jest niemożliwe - trzeba odpiąć stary modem abym ja ciągnął neta z liveboxa i na odwrót. Przy 2 takich samych adapterach będzie ok?
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dhex
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2003

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bedzie problemu (przynajmniej nie powinno byc)
mam w domu 3 kompy na wifi a sam siedze na kablu.
_________________

peace.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZDURY!!!

Internet przez LIVEBOXA można odbierać przez każde urządzenie wi-fi, nawet przez antenę od radiówki :)

Sam mam więc wiem...
W laptopie jeśli masz kartę to tylko musisz skonfigurować a wygląda to nastepująco:

1. Na laptopie wchodzisz START-->Uruchom, wpisujesz cmd, potem w czarnym okienku wpisujesz: ipconfig /all, i widzisz liste, na której możesz mieć nawet kilka kart, ale zakładam, że będzie ta wi-fi a z resztą poznasz zapewne po nazwie. I najważniejsze! Odczytujesz adres fizyczny np. 56-7A-98-TT-6P-00.

Teraz wchodzisz na innym kompie, na którym net działa w przeglądarkę i w miejscu gdzie wpisujesz adres np. onet.pl wpisz 192.168.1.1 wyskoczy okienko gdzie dajesz użytkownik: admin , hasło: admin.
Kilkasz sieć bezprzewodowa i Edytuj listę filtrów MAC
W polu adres MAC wpisujesz ten adres fizyczny, który wcześniej spisałeś, z tym , że zamiast -pauz dajesz :dwukropek!

Wyskoczy czy zapisać i dajesz teraz! Potem zapisz! i poźniej wejdź w panel jeszcze raz i daj zakładkę Zapisz/Wyczyść/Uruchom ponownie i kliknij uruchom ponownie!

Jak się livebox włączy czyli jak lampka najbardziej po prawej będzie świecić światłem ciągłym to jest luz!
I reset laptopa i działa ALL!

sie napisałem troche... mam nadzieje, że się przyda!
pozdro
piter01
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za poradę, sprawdzę dzisiaj jak będę miał więcej czasu. Z kolei znajomy mówił mi że tpsa wydała jakąś płytkę ze sterownikami (wczoraj odbierał zestaw i dali mu dodatkową cd prócz tej od livebox'a) która ma przyczyniać się do poprawnego działania kart wifi z zewnątrz...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie działa... zrobiłem dokładnie jak napisałeś. Jest ten sam problem, sieć wykrywa, ale nie łaczy.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kac_zoR
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Lis 2001
Klan: +PLUS+ (honorowo ;))

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku pisałeś, że się łączy, ale nie ma netu, a teraz się się nie łączy w ogóle. Które z tych stwierdzeń jest prawdziwe?
Jeśli się łączy, ale nie ma netu, to sprawdź, czy da się z tego lapa wejść na router (tak jak Piter pisał). A jak się w ogóle nie łączy, to czy wyskakuje jakiś komunikat? Może na routerze są włączone zabezpieczenia, a w lapie nie wpisywałeś żadnego hasła?
_________________
Pomóż dzieciakom www.pajacyk.pl wystarczą dwa kliknięcia :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snake125
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2004

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taka sama sytuacja jaka była przedtem - czyli nawiązuje połaczenie z liveboxem, ale nie łączy już z internetem.

Cytat:
sprawdź, czy da się z tego lapa wejść na router


Chodzi Ci o to, czy mogę wejść na stronę konfiguracyjną przy użyciu 192.168.1.1 i danych do logowania? Jeśli o to, to tak, bezproblemowo (jednak na lapie cały czas mam zainstalowane stery z liveboxa, o ile ma to jakieś znaczenie w tym wypadku).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kac_zoR
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Lis 2001
Klan: +PLUS+ (honorowo ;))

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, może mieć to znaczenie. A właściwie nie same sterowniki, tylko połączenie sieciowe, które te sterowniki tworzą. Może się zdarzyć, że ruch internetowy jest przekierowywany na to połączenie, które jest nieaktywne i pakiety próbują lecieć trasą, która nie istnieje (kiedyś coś takiego miałem w Dialogu, tzn. nie wiem, czy to dokładnie na tym polegało, ale musiałem wywalić całego softa z Dialnetu i skonfigurować sobie połączenie ręcznie ;) ). Spróbuj wywalić wszystko co masz związanego z neo na tym lapie i zwykłym softem z niego łapać tą sieć.
_________________
Pomóż dzieciakom www.pajacyk.pl wystarczą dwa kliknięcia :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
friZz
Redakcja CS.PL
Redakcja CS.PL


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no sterowniki od karty wifi musisz mieć zainstalowane tak, żeby się pokazywało na pasku u dołu siła sygnału itp...
chociaż z tego co pamietam tam się chyba jeszcze dodawało w połączeniu sieciowym numer WEP z pudełka od liveboxa.. ale nie jestem pewien czy przy takim dodawaniu czy tylko jak adapter tpsy...
u mnie działają 2 zewnętrzne karty!

btw... adres MAC dałeś dobry? jeden był w ipconfig /all ?

EDIT
Co jest tam na dole napisane w trayu? Pobieranie adresu sieciowego ? Czy coś innego...? jak coś to wal na gg: 638303! dojdziemy do tego :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kac_zoR
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 12 Lis 2001
Klan: +PLUS+ (honorowo ;))

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wifi sterowniki to tak, ale płytka od neo ma tylko drivery do tego swojego śmiesznego adaptera no i cały program konfiguracyjny (który można zastąpić ręczną konfiguracją połączenia). A ten nr WEP to właśnie zabezpieczenie sieci bezprzewodowej, o którym wcześniej mówiłem. Livebox ma ten numer standardowy wpisany (czyli ten z pudełka), ale powinno się go dać zmienić w konfiguracji routera. Tylko że jakby to to było nie tak, to by się w ogóle nie łączył z siecią, bo by się pojawił komunikat, że sieć jest zabezpieczona i wymaga uwierzytelnienia. Moim zdaniem to będzie wina tych śmieci z neo.
_________________
Pomóż dzieciakom www.pajacyk.pl wystarczą dwa kliknięcia :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Problemy i dyskusje o sprzęcie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury