www.counter-strike.pl
FAQ  Szukaj  Grupy  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj  
16:9 vs 4:3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Towet
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2007

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 4:02 pm    Temat postu: 16:9 vs 4:3 Odpowiedz z cytatem

Obecnie już prawie każdy ma monitor panoramiczny i tutaj rodzi się moje pytanie. Na jakiej rozdzielczości wolicie grać?
16:9 - dobre skalowanie, kosztem pola widzenia w górę i dół?
4:3 - jebać skalowanie, ważniesza widoczność?
Czy może 4:3, bez skalowania, z czarnym paskami po bokach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Google
Reklama




PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 4:02 pm    Temat postu:

Powrót do góry
Sheaker
Mieszkaniec boarda
Mieszkaniec boarda


Dołączył: 07 Lut 2006

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście mam crt 4:3 ale wydaje mi się że najlepiej brak skalowania + czarne paski
_________________
NAJLEPSZE fragi ze scouta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asekk
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Lut 2013

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 8:40 pm    Temat postu: Re: 16:9 vs 4:3 Odpowiedz z cytatem

Towet napisał:
16:9 - dobre skalowanie, kosztem pola widzenia w górę i dół?

Jakie "kosztem pola widzenia góra/dół"??? Przecież widzisz dokładnie tyle samo, tylko obraz jest rozciągnięty poziomo... Nic nie tracisz, z gry widzisz to samo, tylko w innym rozmiarze.

Generalnie ekrany 16:9 wymyślili ludzie dlatego, że są one LEPIEJ przystosowane do ludzkiego oka niż 4:3... Co oznacza, że na 16:9 lepiej widzimy, a skoro lepiej widzimy, to lepiej gramy, logiczne. Jednak jak ktoś długo gra na 4:3 to przerzucić się będzie mu za pewne troche ciężko, ale po przyzwyczajeniu się będzie raczej efektywniej grał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoleKK
Administrator
Administrator


Dołączył: 16 Paź 2001
Klan: [TOP]

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 8:43 pm    Temat postu: Re: 16:9 vs 4:3 Odpowiedz z cytatem

Asekk napisał:
Towet napisał:
16:9 - dobre skalowanie, kosztem pola widzenia w górę i dół?

Jakie "kosztem pola widzenia góra/dół"??? Przecież widzisz dokładnie tyle samo, tylko obraz jest rozciągnięty poziomo... Nic nie tracisz, z gry widzisz to samo, tylko w innym rozmiarze.

Niestety nie masz racji. Wide screen (w przypadku prawdziwej proporcji a nie rozciągania) to po prostu przycięta wersja 4:3, na boki widzisz tyle samo co w 4:3, a obcina górę i dół. No chyba, że grasz w rozdzielczości z kwadratu na szerokim ekranie (i tak wnioskuję z wypowiedzi), ale to już jest bzdura.
_________________
Non mollare mai!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asekk
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 18 Lut 2013

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 8:56 pm    Temat postu: Re: 16:9 vs 4:3 Odpowiedz z cytatem

JoleKK napisał:
Asekk napisał:
Towet napisał:
16:9 - dobre skalowanie, kosztem pola widzenia w górę i dół?

Jakie "kosztem pola widzenia góra/dół"??? Przecież widzisz dokładnie tyle samo, tylko obraz jest rozciągnięty poziomo... Nic nie tracisz, z gry widzisz to samo, tylko w innym rozmiarze.

Niestety nie masz racji. Wide screen (w przypadku prawdziwej proporcji a nie rozciągania) to po prostu przycięta wersja 4:3, na boki widzisz tyle samo co w 4:3, a obcina górę i dół. No chyba, że grasz w rozdzielczości z kwadratu na szerokim ekranie (i tak wnioskuję z wypowiedzi), ale to już jest bzdura.

Jednak masz rację, sprawdzałem i rzeczywiście. Myślałem, że cs tylko rozciąga ^^.

W takim razie, zawsze można ustawić rozdzielczość 4:3 i w ustawieniach monitora poszerzyć tak, żeby pasków nie było . Trochę zabawy, ale trudno ;p .
@EDIT
U siebie w monitorze mam opcję size -> auto/wide, jak dam wide to automatycznie czy mam z kompa 4:3 czy 16:9 to widzę w 16:9 bez strat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spid3r
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 06 Wrz 2003

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie odczucie jest znaczne, na wide screen jest strasznie ciężko ogarnąć oczami cały obraz na mapie przy monitorze 22'' i bliskim siedzeniu przy kompie to na prawdę słabo wychodzi. Gdy natomiast ustawisz paski po bokach monitora (4:3) dużo lepiej się gra, można ogarnąć każdy punkt i przede wszystkim rozdzielczość można ustawić taką że z daleka wszystko można zobaczyć, większy celownik i postacie. Podejrzewam że kwestia przyzwyczajenia, jednak tak jak mówiłem ja osobiście wolę i zostaje przy 4:3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
babunia
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 19 Mar 2013

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też gram na 4:3 z czarnymi paskami po bokach, jakoś nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl, żeby grać na 16:9. Wydaje mi się, że opcja 4:3 jest najbardziej optymalna, bo zawsze dobrze wszystko widać.

Ostatnio zmieniony przez babunia dnia Pią Mar 22, 2013 8:06 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tabaluga88
Pierwszak
Pierwszak


Dołączył: 15 Mar 2013

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już przyzwyczaiłem się grać na 16:9, chociaż na początku było ciężko.
_________________
http://www.babyvital.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Board Counter-Strike.PL Strona Główna -> Ogólnie o Counter-Strike 1.6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Linki: Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury